Interní kodex - Česká unie bojových umění

Česká unie bojových umění sdružuje národní svazy provozující bojová umění a sporty. Je velmi silným členem Českého svazu tělesné výchovy. Oficiální adresa České unie bojových umění je : ČESKÁ UNIE BOJOVÝCH UMĚNÍ, ATLETICKÁ 100/2, 160 17 PRAHA 6 – STRAHOV a IČO je 61383392. Kontaktní adresa unie je pak : Česká unie bojových umění, Nad Kapličkou 3378/17, 100 00 Praha 10, telefon +420 608 678 848, mailová adresa je Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a webové stránky jsou www.cubu.cz.

bojová umění

Česká unie bojových umění již více než 14 let propaguje, provozuje a šíří bojová umění a sporty.

V současné době sdružuje celkem 22 sportovních svazů či organizací na poli bojových umění a bojových a silových sportů, které pravidelně pořádají sportovní soutěže, ale i semináře, školení, kurzy apod., a v neposlední řadě pracuje pravidelně a profesionálně s mládeží, pro což využívá nejlepší dostupné lektory, a to jak domácí, tak i zahraniční specialisty nejrůznějších oborů a odvětví, střelby, sebeobrany, fyzické a psychické přípravy apod.

Česká unie bojových umění je čtvrtou největší sportovní organizací v naší zemi. Počet členů čítá více jak 42.000 aktivních sportovců a celkový počet členů, vzhledem k tomu, že v některých bojových uměních neexistují sportovní soutěže, je ještě vyšší.

Celkový počet akcí, které se každý rok uskuteční, již pravidelně překračuje číslo 500 a vzhledem k těmto skutečnostem je Česká unie bojových umění jednou z nejsilnějších sportovních organizací vůbec. Mezi nejvýznamnější akce patří například anketa vyhlášení nejlepších sportovců v bojových umění a sportech, tedy NOC MISTRŮ, na které jsou vyhlašováni medailisté z olympijských her, světových a evropských šampionátů. Více informací o této akci lze nalézt na webových stránkách www.nocmistru.cz

Z tohoto postavení vyplývají i určité závazky, takže dnes Česká unie bojových umění není pouze pořadatelem sportovních akcí, ale i další řady prestižních společenských a kulturních podniků a její členové se podílí i na zabezpečování různých bezpečnostních činností a událostí, a to i velmi prestižních akcí, kterých se účastní české i zahraniční politické a podnikatelské špičky.

Česká unie bojových umění vznikla 4. 3. 1994, kdy byly stanovy této organizace oficiálně zaregistrovány Ministerstvem vnitra České republiky a Český statistický úřad přidělil nově vzniklé organizaci IČO.

Dnes Česká unie bojových umění jak svou velikostí, tak pozicí na poli fyzické přípravy, bojových umění a sportů a výcviku osob v této oblasti, tak především tím, že má k dispozici početný tým nejlepších odborníků a specialistů v těchto druzích přípravy, splňuje nejpřísnější kritéria pro uspokojení potřeb podpory sportovních aktivit, dalšího výcviku a zdokonalování zájemců o bojová umění a sporty, fyzickou přípravu, zdravý životní styl a zlepšování kondice vůbec.

Nicméně stejně silnou součástí práce trenérů a lektorů v České unii bojových umění je i formování osobností členů sportovních oddílů, klubů a svazů, protože bojová umění jsou specifická právě i velmi dominantním zaměřením na psychiku jednotlivce a skupin.

V České unii bojových umění jsou dnes sdruženy tyto subjekty a v nich jsou provozována tato bojová umění a sporty:

S ohledem na své postavení na poli šíření a propagace sportu, a to nejenom u nás je povinností České unie bojových umění snažit se co nejlépe reprezentovat Českou republiku v zahraničí, na špičkových sportovních turnajích a oficiálních světových a evropských mistrovstvích a především také na olympijských hrách, neboť Taekwondo WTF, které patří mezi hlavní svazy unie je i olympijským sportem.

Pochopitelnou snahou České unie bojových umění je i prezentace bojových umění a sportů široké veřejnosti, k čemuž využívá všech možných a dostupných mediálních prostředků a kanálů, především pak úzké spolupráce s Českou televizí, kde kromě přímých přenosů a záznamů ze sportovních akcí má Česká unie bojových umění k dispozici i pravidelný MAGAZÍN BOJOVÝCH SPORTŮ, tedy pořad, který každých 14 dní přináší ve své 20 minutové premiéře shrnutí všeho podstatného, co se za uplynulé dva týdny v bojových uměních a sportech stalo.

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na spolupráci.

Vedení instruktorského týmu

Profi Sebeobrana CZ®

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.