Kung-fu a tradiční cvičení

Kung-fu, zdravotní cvičení kung-fu, tradiční cvičení kung-fu, zdravotní cvičení wing chun kung-fu, tradiční cvičení wing chun kung-fu, lekce pro veřejnost, lekce pro individuální klientelu, odborné semináře, školení pro firmy, team-buildingové akce je naše firma Profi Sebeobrana CZ® připravena zajistit dle Vašeho přání a Vašich požadavků dle našich interních firemních standardů a odborně způsobilého výukového systému ISIS System®.

tradiční cvičení

Kung-fu je výraz, kterým se mimo Čínu souhrnně označuje široké spektrum čínských bojových umění se zbraní i beze zbraně, působících navenek jak tvrdě, tak měkce, jak agresivně, tak umírněně.

ISIS System® je díky své efektivnosti v současnosti skutečně realistickým sebeobranným systémem, založených na reálných bojových a životních situacích. Tento system je ochrannou známkou prováděného sebeobranného systému naší firmy skládajícího se z anglických slov: inteligent-selfdefence-integrate-system | inteligentní sebeobranný komplexní systém. ISIS System® je patentní certifikovaná norma přinášející co nejvyšší kvalitu výuky, výsledku a spokojenosti našich klientů.

Profi Sebeobrana CZ® nabízí výuku našim klientům a studentům v rámci svých dvou výukových center v  Praze a Berouně formou veřejných kurzů, individuálních kurzů či na míru připravených seminářů a školení také v rámci celé České a Slovenské republiky již od roku 2008.

Profi Sebeobrana CZ® je sdružení vysoce kvalitních hlavních instruktorů a profesně výukové centrum pod záštitou Asociace tradičních cvičení pro zdraví a sebeobranu, fungující jako organizace pro výuku a metodiku bojových umění pro zdraví a fyzickou a mentální sebeobranu. Ve spolupráci s regionálními a mezinárodními Asociacemi bezpečnostních služeb v Kanadě, Velké Británii, Austrálii, na Novém Zélandu a Japonsku, je naším cílem poskytovat tematické lektorské programy, cvičební a výukové lekce, akademické semináře, školení odborně prováděcích firem v oboru ochrany a ostrahy osob a majetku, výuku sebeobranných bojových umění a způsobů boje pro využití v civilní a profesní sebeobraně včetně s tímto souvisejících zdravotních tradičních cvičení a sportovních tělesně zaměřených disciplín.

Kung-fu

Kung-fu a úvodní informace

Podle legendy Kung-Fu vymyslela před 300 lety, buddhistická mniška z kláštera Shao-Lin, jménem Ng Mui Lao Ni, jedna z mála těch kdo přežily drancování Čchingských vojsk. Mniška vyučovala vlastní styl Kung Fu mui fa čchuan /pěst švestkového květu /, který naučila Yim Kung-Fu. Po osvojení Kung Fu, Yim Kung-Fu vytvořila nový vlastní systém boje, který nebyl ani složitý ani namáhavý a přitom maximálně účinný. Nový styl zasvětila své mistryni Ng Mui Lao Ni, ale pojmenovala podle sebe. Kung-Fu. / Jarní píseň /. Později byly do systému zavedeny dvě zbraně. / motýlí nože a dlouhá hůl /

Kung-Fu je nejoblíbenější a prakticky nejpoužívanější sebeobranný bojový systém – jehož specializací je metoda velmi reálné sebeobrany, a metoda utužování zdraví a fyzické kondice zároveň.

Během padesátých let se jako lavina z východu, rychle šířila asijská bojová umění, a celý západní svět se okamžitě ponořil do osvojování si těchto moderních trendů. Tím si i v naší malé zemi našli japonské a později i čínské bojové styly a systémy své obdivovatele stejně rychle, jako kdekoliv jinde v Americe. A právě Kung-Fu Kung fu, je jeden z nejúčinnějších bojových systémů sebeobrany vůbec který přišel z Číny. Kung-Fu Kung Fu, je výtah z mnoha jedinečných technik celého systému čínských bojových umění, který navazuje na strategii čtyř principů agresivní obrany. Neboť v reálné sebeobraně pravidla spravedlnosti, a stejných podmínek, které mohou měnit výsledek zápasu neexistují. Kung-Fu je sebeobranný systém který se nespoléhá na velikost, váhu, sílu nebo tvrdost, které jsou výhodou útočníka, ale pouze na inteligentní způsob boje, který nepoužívá hrubou sílu proti síle, jako většina ostatních stylů a systémů bojových umění.

Kung-Fu je jednoduchý, rychlý a hospodárný sebeobranný systém realistické sebeobrany jehož dominantní technikou je cvičení Chi Sao / lepkavé ruce /. Nízké kopy na dolní partie těla útočníka a okamžité údery a protiútoky jsou ochrannou známkou systému Kung-Fu cz. Proto se v souvislosti s technikami Kung-Fu cz, nikdy nehovoří o ničem jiném než o efektivitě, maximální účinnosti a účelnosti. Kung-Fu cz, je pouze nekompromisní boj z blízka. A jedinečný systém a geniální koncepce osobní ochrany a bezpečnosti, který umožňuje všem studentům tohoto jedinečného systému pohyb podle stejného principu a pohybů v každé úrovni. Tím se výrazně zjednodušují požadavky na studenta v průběhu konfrontace, protože nemusí neustále měnit svoji strategii a způsob myšlení, nebo způsob pohybů, protože rozsah aplikací a změn při konfrontaci provádí vždy rychle, nekompromisně a hlavně nepředvídatelně.

zdravotní cvičení kung-fuPro svoji maximální účinnost spontánnost a jednoduchost je tento bojový systém osobní ochrany a bezpečnosti používán v řadách silových složek států a bezpečnostních organizací a dalších speciálních sil k vymáhání práva, kde bojová umění a systémy hrají velmi důležitou roli.

Kung-Fu tvoří celkem 6 forem. Jsou to tři formy holých rukou / beze zbraní /, a dvě se zbraněmi – s dlouhou holí, a párem nožů. A jednu forma s dřevěným panákem. Pomocí cvičení – Chi Sao, / lepkavé ruce / si student vycvičí takové obranné reflexy, že je schopen bojovat, aniž by musel o jakékoliv aplikaci kterou udělá, přemýšlet. Technika rukou využívá útočníkovy síly ke zvýšení účinnosti vlastního protiútoku. Později cvičí dobří studenti Chi Sao se zavřenýma očima, a dovedou bojovat i ,,naslepo“.

Kung-Fu není žádný záhadný bojový systém, kde se tajemně spekuluje s vnitřní energií čchi, i když se jí používá. Kung-Fu není cirkusová akrobacie nebo sport. Kung-Fu není filozofování o ničem, přestože má velkou myšlenku. Je to bojové umění na celý život a zároveň velmi realistický způsob sebeobrany.

Kung-fu je aplikace průpravných, kompenzačních a relaxačních cvičení. Základní obranyschopnost / sebeobranu / která vystačí bohatě proti všem možným útokům, úderům, kopům, škrcení, páčení, útokům se zbraní, zápasení a pod. na nekompromisní zneškodnění útočníka.

tradiční cvičení kung-fu

Základy sebeobranného systému Wing Chun Kung-fu

Základní program > Formy / Kueny / Sil lum Tao + Chum Kill Tao základní obranné a útočné pohyby rukou, a pohyb v prostoru, základní sebeobrana. Kuen Fat / ruční techniky. Chi-Sao / lepkavé ruce. Daan-Chi-Sao / jednoruční. Poon-Sao / oběma rukama / přechod mostu. Larp-Sao + Bong-Sao / zachycení ruky nebo paže protivníka, úchopy, protiútoky atd. Nuk-Sao - aplikace sebeobranných technik / beze zbraně + obrana proti zbraním. Lat-Sao / - bojový program / Military Combat.

Pokročilý program

 • Chi-sao / zkřížené, rovnoběžné,
 • Nuk-Sao - aplikace sebeobranných technik / beze zbraně + obrana proti zbraním
 • Lat-Sao / - bojový program / Military Combat

Výcvik k podrobení

Formy se zbraní

 • Luk Dim Boon Gwun Fat / 6 ½ techniky s dlouhou holí
 • Ba Cham Dao Fat / Motýlý nůž

Kuen Fat / ruční techniky pokročilé formy prázné ruky

 • Bil Jee / 11 forem bodající prsty
 • Muy Fah Yong / 116 forem na dřevěném panákovi
 • Chi-Sao / všechny oddíly / jednoruční, dvouruční, křídla, zkřížené, rovnoběžné + aplikace
 • Chi-Kirk / ,,Chi-Sao“ nohama – lepící se nohy
 • Nuk-Sao - aplikace sebeobranných technik / se zbraní a beze zbraně
 • Lat-Sao / program bojových aplikací k podrobení / Military Combat

Techniky se zbraní

 • Escrima combat / 6 základních obranných technik a jejich aplikace / použití
 • Chi Gwun / forma , bodání holí, aplikace
 • Ba Cham Dao fat / forma s nožem, aplikace
 • Nuk-Sao - aplikace sebeobranných technik / se zbraní a beze zbraně
 • Lat-Sao / program bojových aplikací k podrobení / Military Combat

Cvičení forem však nezvyšuje samo o sobě vaše bojové schopnosti. Schopnost bojovat se nedá naučit cvičením forem ,,jako čistou technikou“. Teprve cvičení bojové metody Chi -Sao, Nuk Sao a Lat - Sao, vám umožní vaše zdokonalování. Musíte projít cvičením forem, metodou Chi Sao, aplikací pohybů Nuk Sao a bojovým Lat-Sao, aby jste své naučené pohyby z forem, dokázali reflexně použít / uplatnit v boji.

Kung-fu a naši partneři

zdravotní cvičení wing chun kung-fu

Naše firma spolupracuje s výhradně prověřenými dodavateli kvalitních cvičebních pomůcek, profesionálního vybavení pro provádění našich činností a služeb, kvalitní metodické výuky, odborných lekcí a tematických seminářů.

Našimi prestižními partnery a výhradními dodavateli jsou především níže uvedené firmy a značky:

tradiční cvičení wing chun kung-fu

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na spolupráci.

Vedení instruktorského týmu

Profi Sebeobrana CZ®

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.